• 1

  NEW BORN

 • 2

  HEALTH AND

 • 3

  CARE SERVİCES

 • 4

  EORUPEAN INTERNSHIP

Copyright 2019 - Keskin İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Proje Haberleri

PROJE BÜTÇE KULLANIMI

 

 

“Ulusal ajans ile imzalanan hibe sözleşmesi gereği, Projenin, başvuru sahibi kurumun, kontrolünde ve denetiminde yürütülmesi gerekir. Ulusal ajans ile Kurumumuz arasında imzalanan hibe sözleşmesinin amir hükmüne göre, proje ana faaliyetlerinin yönetimi üçüncü taraflara devredilemez.” Hükmü yer almaktadır.

 

Kabul edilen 2017-1-TR01-KA102-042739 Proje Numaralı YENİ DOĞAN SAĞLIĞI VE BAKIM HİZMETLERİ AB STAJI isimli proje Müdür Yardımcımız Kadir DOĞRU idaresinde okulumuzda kurulan proje ekibi tarafından, Milli eğitim Arge birimleri, daha önce proje yazmış eğitimciler vb. kişilerin de fikirleri alınarak, 5 aylık yoğun çalışmalar ile emek verilerek, ilmek ilmek işlenerek yazılmış bir projedir. Projemiz kesinlikle bir firmaya, aracı kuruluşa yazdırılmamıştır.

 

Bütçe harcamaları usülüne uygun yapılıyor mu? Bireysel Destek Miktarları katılımcılara ne şekilde veriliyor? Bütçede kurumsal destek tutarı kadar katılımcılara dil ve kültürel hazırlık desteği sağlanıyor mu?

 

Avrupa Birliği ve Diğer Uluslararası Kuruluşlardan Proje Karşılığı Alınan Hibelerin Harcanması ve Muhasebeleştirilmesine ilişkin Yönetmelik gereği, proje harcamaları ihale kanununu 22/D maddesince doğrudan temin ihale yöntemi ile yapılmaktadır. Harcamalarda kesinlikle herhangi bir aracı firma aracılık etmemektedir. Yapılan harcamalara yönelik fatura, piyasa araştırma tutanağı, yaklaşım maliyet cetveli, teklif mekupları vb. tüm dökümanlar muhafaza edilmekte hatta şeffaflık gereği bütçe ile ilgili harcamalar proje web sitesi ve okul web sitesinden yayınlanmaktadır. Harcamaların tamamı Keskin Mal Müdürlüğünün proje özel hesabından, mal müdürlüğünün kontrol ve denetimi ile yapılmaktadır.

 

Bireysel destek miktarları katılımcıların açtırmış oldukları banka hesaplarına Euro para biriminde aşağıda tabloda belirtildiği üzere gönderilmiştir. Bu destek 21 günlük yurt dışı hareketlilik süresince 20 katılımcının barınma, beslenme, staj, eğitim, İngilizce ve Macarca Dil kursu, kültürel gezi, çevirmen vb. ihtiyaçları için kullanılacak ve yapılan harcamalar faturalandırılacaktır. Yapılan harcamaların dökümü ekli dosyada mevcuttur.

 

BÜTÇE KULLANIMI İÇİN TIKLAYINIZ.

http://erasmusyenidogan.org/index.php/tr/dosya-indir/send/2-dosyalar/32-butce-kullanimi

 

f t g m